Social Networks

CHROŃ NATURĘ - Green Head Team
164
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-164,theme-bridge,cookies-not-set,vcwb,woocommerce-demo-store,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,columns-4,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-14.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-26556
 

CHROŃ NATURĘ

Category
Tips

Ochrona przyrody ma na celu zachowanie, odpowiednie użytkowanie i odtwarzanie zasobów przyrody tak żywej, jak i nieożywionej. Dziś coraz więcej terenow, ekostystemów jest przekształcanych, coraz więcej obszarów jest niszczonych oraz zatruwanych . Zachwianie delikatnej równowagi świata przyrody skutkuje tym, że więcej zwierząt i roślin może bezpowrotnie zniknąć z naszej planety. Dla naszego zdrowia będzie stanowić (już odczuwamy tego skutki) realne zagrożenie. Dzięki wysiłkowi przyrodników, naukowców, czy aktywistów sytuacja jest poprawiana. Niestety to za mało, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę, nasz dom.

Czy wiesz, że w ostatniej wersji Czerwonej Księgi znajdziemy spis 19 265 zagrożonych gatunków zwierząt, roślin i grzybów? Większość z nich uzyskała status zagrożonych w wyniku działalności człowieka. Zacznijmy od myślenia o prostych czynnościach: segregacji śmieci, dbaniu o nasze otoczenie, używaniu detergentów, chemii oraz kosmetyków w rozsądnych ilościach. Bądźmy mądrymi konsumentami. Nie niszczmy, nie ścinajmy, nie palmy roślin, nie wyrzucajmy śmieci do lasu, pozwólmy mieszkańcom dzikich terenów mieszkać w czystym i przyjaznym środowisku.

Natura odwdzięczy się nam pięknem i zdrowiem.